KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13474181
nr 1347 4181
Gunnar Scott-Ruud
(1897-1953), Norge
Oljemålning, Signerad, landskap. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 61x70cm
Gunnar Scott-Ruud, norsk bildkonstnär och kartograf född 1897, död 1953.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:39:55
14/9 19:18:00
Gunnar Scott-Ruud
Läs mer om Gunnar Scott-Ruud